Masáže

druhy masáží

Dopřejte si ošetření a uvolnění prostřednictvím různých druhů masáží!. 

Masáže jsou navrženy tak, aby vám poskytly zasloužený odpočinek, zmírnily napětí a stres, a podpořily harmonii mezi tělem, myslí a duší. Objevte sílu masáže při obnově vitality, uvolnění svalů, zlepšení pohyblivosti a celkovém zlepšení kvality života.

 Zveme vás na cestu k lepšímu blahu a pohodě skrze širokou škálu masážních technik, které jsou přizpůsobeny vašim individuálním potřebám a cílům

Individuální Masáž fit

Jedná se o masáž zahrnující prvky jiných fit masážích dle individuálních potřeb klienta. 

Tato jedinečná a pro mnohé masírované i maséry nejoblíbenější masáž dovoluje svým individuálním přístupem ke klientovi o to lépe se zbavit nahromaděného stresu, starostí a únavy, posílit imunitu, podpořit fyzické i psychické zdraví, kvalitní spánek a vnitřní rovnováhu.

Dále zlepšuje krevní oběh, zefektivňuje se funkce lymfatického systému, pozitivně ovlivňuje funkce vnitřních orgánů a posiluje imunitu.

Mimo regeneraci a osvěžení celého těla při této masáží dochází k uvolnění, zklidnění, odstranění únavy i svalového napětí těch části těla, na které je masáž dle přání klienta primárně zaměřená. 

Regenerační masáž fit

Regenerační masáž je druhem sportovní masáže, která pomáhá sportovci zbavit se únavy a zlepšit podmínky pro svalovou a kloubní činnost.

Provádí se v době mezi tréninkovými cykly či po odpočinku po závodním výkonu, klidně při velké únavě až následující den.  Používají se léta osvědčené masérské hmaty v pevně daném pořadí. Takováto masáž zlepšuje přívod kyslíku a potřebných živin do tkání, urychluje odvod přebytečné a odpadové látky z těla, příznivě ovlivňuje nervovou soustavu, zvyšuje nebo udržuje kloubní pohyblivost, uvolňuje svalové napětí a psychickou vyčerpanost.

Masáž se nedoporučuje lidem s infekční chorobou, nádorovým onemocněním a se zvýšenou krvácivostí. Také není vhodné ji provádět bezprostředně po jídle, v těhotenství, v šestinedělí, po nadměrné námaze a celkovém vyčerpání organismu.

Psychosomatická masáž fit

Psychosomatická masáž je naprostý skvost masérských technik. Provádí se plynulé techniky po celém těle a navozuje tak uklidnění, spánek, vyrovnanost aj. klienta, které blahodárně působí nejen na jeho psychický stav.

Psychosomatická masáž je jednou z metod tělesně orientované
psychoterapie. S její pomocí dostane člověk náboj radosti. S největší plností cítí radost ze života a učí se maximalizovat svůj vlastní potenciál.

Psychosomatická masáž je technika, která nás nutí věnovat zvláštní pozornost oblastem těla  bolavým nebo pod stálým napětím, naslouchat své pocity a emoce. Velkou hodnotu masáže získává v programech péče proti stresu v kombinaci s aromaterapií. Psychosomatická masáž má výrazný uklidňující a antidepresivní účinek, snižuje zátěž stresových a úzkostných stavů, obnovuje spánek a vyplňuje tělo klienta smyslným komfortem.

Maséři poskytující psychosomatickou masáž svýma rukama hladí duši klienta skrz jeho fyzické tělo. Cílenými dlouhými tahy a hmaty dochází k maximálnímu uvolnění a vypnutí vědomí, hluboká relaxace zbavuje člověka nahromaděného stresu, povolí se psychické bloky, odplaví se úzkost a obavy. 

Psychosomatická masáž je zároveň antistresovým prostředkem i pro maséra, při práci splývá společně se svými hmaty. Masáž plyne jako voda, hladí jako její proudy, čistí a osvěžuje. Je to jedna z nejkrásnějších technik.

Provádění psychosomatické masáže se doporučuje při indikaci syndromu tísně, chronického únavového syndromu, úzkosti, deprese, psychosomatické poruchy, bolesti hlavy a svalů, nespavosti.

Cílem psychosomatické masáže je vytvoření komunikace s částmi těla, které trpí bolestí nebo stálým napětím, čímž dochází k zvýšení odolnosti proti stresovým faktorům, uvolnění neuromuskulárního napětí, obnovení spánku a v neposlední řadě snížení zvýšené emoční lability, únavy a bolesti.

lymfatická masáž fit

Lymfatická masáž je metoda, při níž se napomáhá odtoku lymfy z postižené oblasti a podporuje správné proudění lymfy v těle.

Lymfatická masáž se využívá jak v klasické, tak i alternativní medicíně – poprvé ji představili dánští manželé Vodderovi na mezinárodní výstavě zdraví v Paříži v roce 1936. Uznání ze strany lékařské veřejnosti se však této masážní technice dostalo až o 30 let později, kdy byla svým způsobem znovuobjevena funkce a důležitost lymfatického (mízního) systému. Přitom tzv. elefantiáza („sloní noha“, gigantické zvětšení končetin na podkladě hromadění lymfy v podkoží) byla známa egyptským lékařům již před 3000 lety!

Lymfa je většinou bezbarvá a čirá kapalina, která odvádí z tkání tekutinu, vstřebané látky, odpadové produkty látkové výměny a svým složením se podílí na udržení stálého vnitřního prostředí tkání a orgánů. Obsahuje bílé krvinky, které se podílejí na obranných reakcích organismu. Lymfa je z tkání odváděna mízními cévami, v hrudním mízovodu pak pomalu vtéká do žilní krve. Lymfatické cesty jsou přerušovány lymfatickými uzlinami (ve slabinách, podpaží, na krku, podél tepen a v mezihrudí), v nichž se míza filtruje od mikroorganismů a toxinů, a proto je lymfatický systém důležitou součástí obranného (imunitního) systému našeho těla.

Lymfatická masáž pomáhá s odstraněním či zmírněním otoků nohou či jiných části těla, celulitidy, chronické únavy a bolesti hlavy. Dále posiluje imunitu a obranyschopnost vůči infekčním chorobám, detoxikuje organismus a pozitivně napomáhá k prevenci vrásek a křečových žil.

Lymfatická masáž není vhodná pro osoby se srdeční vadou, s vysokým krevním tlakem, s hyperfunkcí štítné žlázy a v počátečních týdnech těhotenství. Masáž není vhodné absolvovat při nádorovém, maligním, akutním žilním, bakteriálním infekčním a horečnatým onemocněním. 

Počet a frekvence masáží je dle očekávaného cíle od 1-2x za měsíc až po alespoň 6x za čtrnáct dní.

Shiatsu Masáž fit

Shiatsu je japonská forma masáže a terapeutické techniky, která se zaměřuje na fyzické i energetické aspekty těla. Slovo „shiatsu“ v japonštině znamená „tlak prsty“. Tato masážní technika využívá tlaku, protahování a manipulaci těla s cílem harmonizovat proudění energie a podporovat přirozené samoléčebné schopnosti těla.

Cílem shiatsu masáže je obnovit rovnováhu v těle, uvolnit svalové napětí, zlepšit cirkulaci, posílit imunitní systém a podpořit celkovou pohodu a relaxaci. Shiatsu se také využívá jako prevence proti různým zdravotním problémům a jako součást komplementární medicíny.

Shiatsu masáž se provádí pomocí tlaku prsty nebo dlaněmi na určité body na těle, které jsou spojeny s meridiány, které procházejí energetickým systémem těla. Těmito tlakovými technikami a manipulací se stimuluje tok energie v těle a odstraňují se případné blokády či nerovnováhy. Kromě tlakových technik se při shiatsu masáži může využívat i protahování, otírání, hmaty a rotace kloubů.

Po shiatsu masáži se lidé často cítí uvolnění, osvěžení a harmonizovaní. Masáž pomáhá uvolnit svalové napětí, což může vést ke snížení bolesti a zlepšení pohyblivosti. Tlakové techniky a manipulace také podporují cirkulaci krve a lymfy, což může přispět k pocitu lehkosti a vitality.

Shiatsu masáž může také mít pozitivní vliv na emoční a psychický stav. Mnoho lidí pociťuje hlubokou relaxaci, snížení stresu a úzkosti po masáži. Stimulace energetických bodů a meridiánů může také povzbuzovat uvolňování endorfinů, přirozených chemických látek v mozku, které zlepšují náladu a celkový pocit blaha.

Čínská Masáž fit

Čínská masáž upravuje vitální, emocionální a mentální síly každého z nás. Působí blahodárně na celý organismus, harmonizuje vnitřní orgány, odstraňuje nespavosti, deprese, migrény, zklidňuje mysl a duši a působí jako „nefarmakologické analgetikum“, které doplní energii a rozzáří vám den.

Čínská masáž stimuluje proudy energie včetně bodů, které na nich leží a tudíž funguje na stejném principu jako akupunktura. Tento typ masáže nepoužívá akupunkturní jehly, ale především se provádějí třecí pohyby prováděné s narůstajícím tlakem většinou v průběhu akupunkturních drah.  Proto tento typ masáže mnohdy nese označení i čínská tlaková masáž či Tuina.

Čínská tlaková masáž vyžaduje jako jedna z mála hlubší znalosti o lidském těle a o meridiánech – drahách, kterými proudí v těle životní energie. Každý meridián je spjat s určitým orgánem nebo jeho psychofyzickou funkcí. Čínská tlaková masáž stimuluje tzv. energetické dráhy včetně bodů, které na nich leží. Mimo jiné se také čínská masáž zaměřuje na práci s pokožkou, se svaly, čistí lymfatický systém a pomáhá při odstranění civilizačních chorob.

Obecně lze říci, že masáž nám pomáhá odpočinout, jak po tvrdé fyzické stránce, tak i po intenzivní duševní; zbavit se starostí, stresu a únavy; posílit imunitu; zlepšit oběh čchi a krve, (zabránit vzniku onemocnění a pronikání do našich těl agresivní patogenní qi; zpomalit proces stárnutí a mnohem, mnohem víc…)

Moxování Masáž fit

Moxování je metoda, při které se prohřívají akupunkturní body. Zvyšuje se produkce červených a bílých krvinek a také hemoglobinu – krevního barviva. Tím se celkově zlepšuje krevní oběh a zefektivňují se funkce lymfatického systému. Moxování se doporučuje jako podpůrná metoda při dlouhodobých problémech.

Tato metoda je úzce spojená s akupunkturou. Tato přírodní metoda využívá znalostí tradiční čínské medicíny a dodává organismu ztracenou energii. Obecně se využívá pro syndromy přebytku energie jin – chladu či prázdnoty. Moxa je sušený a lisovaný pelyněk, nejčastěji ve formě doutníku. Lístky pelyňku mají podle tradiční čínské medicíny povahu teplou čili jangovou, chuť hořkou a pálivou.

Při moxování se prohřívají akupunkturní body většinou přiložením zapálené moxy přibližně 2 cm nad tyto body na těle. Po aplikaci moxování se prudce zvyšuje produkce červených a bílých krvinek a také hemoglobinu – krevního barviva. Tím se celkově zlepší krevní oběh a zefektivňují se funkce lymfatického systému. Moxování se doporučuje jako podpůrná metoda při dlouhodobých problémech, např. při chronických problémech dýchacích cest, zažívacího ústrojí, chronickém žaludečním a dvanáctníkovém vředu, chronickém průjmu nebo zácpy.

Velmi dobré výsledky se také dostavují při svalových problémech a při potížích nervového původu (bolesti zad, hlavně v bederní a křížové oblasti). U sportovců se moxování používá ke zlepšení výkonu kvůli snadnějšímu vázání kyslíku na krvinky, u zesláblých osob zesiluje imunitu, je vhodné i jako prevence zdraví apod.

Moxování není vhodné pro osoby s alergickou reakcí na kůži, s horečnatým onemocněním či jinými onemocněními vyvolané teplem či horkem, s vysokým krevním tlakem, po požití alkoholu, přejezené, po těžké práci a při totálním vyčerpání.

Počet a frekvence moxování je dle stavu klienta od 1x denně až po 1-2x za čtrnáct dní.

Fonoforéza Masáž fit

Fonoforéza, nebo-li zvuková terapie, využívá zvukové vlny a zvukové frekvence k dosažení fyziologického a psychologického blahobytu. Tato terapeutická metoda se zakládá na přesvědčení, že zvukové vibrace mohou ovlivnit naše tělo, mysl a emocionální stav.

Fonoforéza jako doplněk masáží kombinuje principy tradiční čínské akupunktury s použitím zvukových vibrací. Využívá zvukové frekvence a tóny k stimulaci akupunkturních bodů a energetických drah v těle s cílem obnovit rovnováhu a zdraví. Speciální zvukové nástroje, jako jsou ladičky o různých frekvencí, se aplikují na vybrané akupunkturní body nebo oblasti těla. Zvukové vibrace pronikají do těla a ovlivňují energetický tok, který je spojen s danými body a drahami.

Fonoforéza může být použita pro různé účely, včetně fyzického i psychického zdraví. Používá se pro uvolnění svalového napětí, zmírnění bolesti, snížení stresu a úzkosti, zlepšení spánku, podporu regenerace těla a posílení imunitního systému. 

Dornova metoda a Breussova Masáž Fit

Dornova metoda je manuální terapeutická technika, která se zaměřuje na korekci a harmonizaci páteře a kloubů. 

Breussova masáž je jemná a relaxační masážní technika, která se zaměřuje na uvolnění a regeneraci páteře a svalů kolem ní.

Dornova metoda je celostní terapie, která přináší úlevu od bolesti zad a krční páteře, bolesti dolních končetin, bolesti kyčelního kloubu. Zaměřuje se na problémy s páteří spojené se skoliózou, poruchy držení těla. Pomůže nejen od migrény a bolesti hlavy způsobené napětím, ale i od potíží s trávením a zažívacím traktem, obtíží s dýcháním.

Dornova metoda se také zaměřuje na prevenci a udržení zdravého stavu pohybového aparátu. Výhodou této metody je její šetrnost a bezpečnost. Terapeut pracuje s přirozenými pohyby pacienta a neprovádí prudké manipulace, které by mohly způsobit nežádoucí vedlejší účinky. Tím je metoda vhodná pro širokou škálu pacientů, včetně těch s různými zdravotními omezeními. Navíc se jedná o přirozenou a neinvazivní terapii, která respektuje vnitřní procesy a samoléčebné schopnosti těla.

Dornova metoda je stále více uznávána a doporučována lékaři, ortopedy a dalšími zdravotními odborníky. Její efektivita spočívá v tom, že nejen zmírňuje symptomy a bolest, ale také se zaměřuje na příčiny problémů a jejich odstranění. Kombinuje fyzickou a psychickou rovinu léčby, což přináší holistický přístup k léčbě pohybového aparátu.

Breussova masáž je skvělým doplňkem Dornovy metody, kdy může být použita jako příprava před terapií páteře, kdy tato jemná a bezbolestná terapie energeticky uvolňuje svalové napětí.

Během této masáže se uvolňují bloky meziobratlových kloubů, což pomáhá srovnat páteř do její přirozené polohy a umožňuje meziobratlovým ploténkům vrátit se zpět na své původní místo. Tento proces zahrnuje jemnou energeticko-manuální masáž zad v páteřní oblasti, kde jsou použity speciální pomalé pohyby sledující páteř. Použitím třezalkového oleje se dosáhne uvolnění meziobratlových plotének. V některých případech lze dokonce bezbolestně vrátit vychýlené meziobratlové ploténky na své původní místo.

Proces Breussovy metody zahrnuje intenzivní aplikaci masážního oleje po celé délce páteře s důrazem na postižené a bolestivé oblasti. Účinky oleje podporují regeneraci meziobratlových plotének a pomáhají obratlům lépe se vyrovnat do správné polohy. Masáž a účinky oleje zlepšují prokrvení tkání obratlů, odstraňují škodliviny krevním oběhem a stimulují nervová vlákna vedoucí od páteře. Díky tomu se celá páteř lépe regeneruje a zvyšuje se pohyblivost organismu. Masáž je velmi jemná a neexistují známé kontraindikace.

Trigger Point Masáž fit

Masáž trigger pointů je technika, která se zaměřuje na uvolnění a relaxaci přetížených svalových oblastí, známých jako trigger pointy neboli spoušťové body. Trigger pointy jsou bolestivé oblasti v svalové tkáni, které jsou citlivé na tlak a mohou vyzařovat bolest do jiných částí těla.

Při masáži trigger pointů masér aplikuje tlak na konkrétní body. Tlak se udržuje po určitou dobu, nebo se provádí jemné masážní pohyby, aby se uvolnilo napětí a obnovila se normální funkce svalů. Cílem je zmírnit bolest, zlepšit pohyblivost a uvolnit svalové napětí.

Trigger pointy mohou vzniknout z různých důvodů, jako je nadměrné svalové napětí, opakované pohyby, svalové přetížení, zranění, nedostatek pohybu, špatné držení těla nebo chronický stres. Tyto faktory mohou způsobit svalové kontrakce a tvorbu trigger pointů.

Symptomy trigger pointů zahrnují místně omezenou bolest, citlivost, tuhost a omezenou pohyblivost svalů a kloubů. Někdy mohou trigger pointy vyzařovat bolest do jiných oblastí těla, což se nazývá odrážená bolest.

Masáž trigger pointů může být použita pro různé stavy, včetně bolesti zad, napětí hlavy, bolesti krku a ramen, a dalších podobných problémů. Masér obvykle pracuje na základě individuálního hodnocení a zaměřuje se na konkrétní oblasti s trigger pointy, které způsobují potíže.

 

Vazivová Masáž Fit

Vazivová masáž se zaměřuje na ošetření a uvolnění vazivové tkáně, známé také jako fascie, která obklopuje svaly, kosti, klouby a další struktury v těle. Vazivová tkáň má důležitou roli při udržování správného držení těla, podpory svalů a propojení různých tkání.

Je vhodná pro osoby s morfologickými změnami v povrchových vazivových vrstvách a osoby u kterých se běžné masérské techniky míjejí účinkem, např. u osob s nadváhou, nebo osob trpících chronickou stresovou zátěží. U takových osob je pokožka na mnoha místech napnutá, nedá se od podkoží uvolnit a každý dotek může být pociťován jako bolestivý, nebo minimálně silně dráždivý. Klasické masážní techniky jsou v tomto případě neúčinné. 

Masáž spočívá v dráždění kožních a vazivových receptorů. Technika se provádí prsty bez jakýchkoli externích pomůcek vždy na povrchu těla a je zaměřena na vazivové tkáně.

 

Cílem je uvolnit podkožní vazivo tak, aby se snížilo napětí ve svalech a tím došlo ke svalové a psychické relaxaci.

Syndrom zmrzlého ramene a tenisového lokte

Masáže zaměřené na syndrom zmrzlého ramene a tenisový loket se obvykle provádějí jako součást komplexní léčby těchto stavů. Masáž může pomoci uvolnit svalové napětí, zlepšit průtok krve a lymfy, snížit bolest a zlepšit pohyblivost postižených oblastí.

Při masáži se cíleně prácuje na ramenním pletenci, hrudníku, páteři, svalech ruky a souvisejících šlacho-svalových drahách. Používají se techniky reflexní a klasické masáže, vazivové masáže, shiatsu masáže, vyhledávání a rozpouštění spouštěcích bodů (trigger point), Dornovy masáže a technik protažení pomoci vhodně zvoleného strečinku

Při využití uvedených technik dochází ke snížení napětí v inkriminovaných kloubech horní končetiny, snížení bolestivosti a následnému zvýšení hybnosti.

Španělská antistresová masáž Fit

Španělská antistresová relaxační masáž přináší úlevu těm, kteří čelí vysokému stresu a emocionálnímu tlaku, zejména těm, kteří žijí v hektických městech a zápasí s náročným pracovním nasazením. Během masáže se aktivují všechny antistresové mechanismy těla, zapojuje se práce svalů, mozku a dalších orgánů a systémů v těle. Tím se dosahuje celkového zklidnění a relaxace.

Španělská masáž má pozitivní účinky na tělo a mysl, a to několika způsoby:

  • Stimuluje pokožku a působí na ni blahodárně.
  • Pomáhá bojovat s chronickou únavou.
  • Posiluje imunitní systém a zlepšuje kvalitu spánku.
  • Uvolňuje svalové napětí.
  • Zklidňuje nervový systém.
  • Podporuje krevní oběh.
  • Normalizuje funkci kardiovaskulárního systému.

Po masáži se klienti cítí pozitivnější a získávají sebevědomí. Masáž zahrnuje komplexní techniky, které působí na různých úrovních: fyzické, biochemické a psychologické.

Španělská masáž je výborným nástrojem pro zvýšení psychické a emocionální stability v každodenním životě. Doporučuje se však nejen jako léčba akutního stresu, ale také jako preventivní opatření pro udržení duševní pohody a rovnováhy.

Shiatsu Psů Masáž fit

Připravujeme …

Připravujeme …

Maderoterapie Obličeje

Maderoterapie obličeje je technika, která kombinuje principy masáže a použití dřevěných válečků nebo dalších dřevěných nástrojů k ošetření obličeje. Tato metoda pochází z tradičních indiánských a čínských praktik, které využívají přírodní materiály, jako je dřevo, k léčbě a regeneraci pokožky.

Při maderoterapii obličeje jsou dřevěné nástroje používány k masáži obličeje, krku a dekoltu. Tyto nástroje mají různé tvary a velikosti, které umožňují terapeutovi provádět různé pohyby a tlaky na pokožku. Tato masážní technika má za cíl stimulovat obličejové svaly, zlepšit průtok krve, podpořit lymfatický systém a povzbudit tvorbu kolagenu.

Maderoterapie obličeje se často používá jako součást kosmetických procedur zaměřených na omlazení pokožky a zlepšení jejího vzhledu. Přínosy této techniky mohou zahrnovat zvýšení elasticity pokožky, redukci vrásek a jemných linek, zlepšení kontur obličeje, zesvětlení pigmentových skvrn a celkové zlepšení tónu pokožky.

Antimigrénová Masáž fit

Antimigrénová masáž je speciální typ masáže, který je navržen k úlevě od migrény, což je silný a často bolestivý typ bolesti hlavy.

Antimigrénová masáž se zaměřuje na uvolnění napětí a stresu v oblasti hlavy, krku a ramen, které mohou přispět k vzniku migrény. Tato masážní technika kombinuje různé pohyby a tlaky na specifické body a svaly, které jsou spojeny s migrénovými bolestmi.

Masér provádí jemné a cílené doteky na klíčových oblastech, jako jsou svaly temene, spánkové partie, čelo, dolní části lebky a krční páteř. Cílem je uvolnit svalové napětí, zlepšit průtok krve a lymfatický tok, a tím snížit intenzitu migrény a délku jejího trvání.

Reflexní An Mo chodidel Masáž fit

Reflexní masáž An Mo chodidel, známá také jako reflexologie chodidel, je technika masáže, která se zaměřuje na stimulaci reflexních bodů na chodidlech. Tato terapie vychází z přesvědčení, že na chodidlech se nachází odrazy nebo reflexní zóny různých částí těla. Stimulace těchto reflexních bodů má za cíl přinést úlevu a podporu přirozeného léčebného procesu těla.

Při reflexní masáži An Mo chodidel masér používá tlak, masážní techniky a cílené doteky na reflexní body na chodidlech. Každý reflexní bod je spojen s určitým orgánem, žlázou nebo částí těla. Při stimulaci těchto bodů se podporuje zvýšený průtok energie a prokrvení do příslušné oblasti těla, což může přinést úlevu od bolesti, uvolnění svalů, zlepšení cirkulace a podporu celkového zdraví.

Reflexní masáž An Mo chodidel se často používá k relaxaci, snižování stresu a podpoře blahobytu. Může se také použít jako součást komplementární terapie pro různé zdravotní problémy, jako jsou bolesti hlavy, trávicí obtíže, poruchy spánku, hormonální nerovnováha a další.